FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o naszą usługę. Jeżeli nie ma tu Twojego, po prostu napisz do nas – odpowiemy najszybciej, jak będziemy w stanie.

 • Co powinnam/powinienem zrobić aby zacząć korzystać z Waszych rowerów?

  Powiedz swoim kolegom z pracy, że masz ochotę na #przesiadkę i razem zgłoście się do swojego szefa, działu HR lub osoby z administracji. To oni w Waszym imieniu zgłoszą się do nas i podpiszą umowę a my dostarczymy rowery. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj, a prezentację tutaj.
  Możecie też założyć swój firmowy profil na FB #przesiadka/nazwa firmy lub budynku biurowego. Tutaj sprawdzicie, ilu Was jest, a my będziemy informować Was o statusie sprawy.

 • Co to jest #przesiadka?

  To system roweromatów – samoobsługowych stacji rowerowych dla pracowników budynków biurowych lub konkretnych firm i ich zespołów, jak również bywalców hoteli czy mieszkańców konkretnych osiedli – słowem, dla każdego, kto ma ochotę wsiąść na rower, ale nie ma własnego!

 • Dlaczego #przesiadka?

  Bo #przesiadka na rower jest zdrowa, opłacalna i wygodna!. Nasz rower świetnie się sprawdza w połączeniu z dojazdami komunikacją miejską, pociągiem, taksówką czy nawet własnym samochodem. Przesiadając się, możesz jechać szybciej niż stojąc w korkach

 • Jak mogę zarezerwować rower?

  15 minut przed planowaną podróżą przez stronę www. Załóż konto lub zaloguj się do już istniejącego i postępuj zgodnie z instrukcjami: www.przesiadka.com
  W mailu zwrotnym dostaniesz informację, że rower czeka na Ciebie. Jeżeli akurat w stacji nie ma wolnego roweru, również dostaniesz maila z informacją.

 • Co zrobić, jeśii pojawi się problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru?

  W razie problemów natury technicznej, zadzwoń do nas: 601 301 883 lub napisz maila pomoc@przesiadka.com. Skontaktujemy się najszybciej, jak się da, by rozwiązać Twój problem i pozwolić cieszyć się jazdą.

 • Czy mogę wypożyczyć więcej niż jeden rower?

  Posiadacz pojedynczego konta może wypożyczyć tylko jeden rower. Namów innych do założenia konta w systemie, a będziecie mogli jeździć wspólnie!

 • Jak założyć konto w systemie?

  Postępuj zgodnie z instrukcjami na podstronie logowanie/rejestracja, a w razie problemów, napisz do nas lub zadzwoń.

 • Jak zapłacić za rower?

  Podobnie jak w wielu innych serwisach internetowych (Uber, Spotify, iTaxi), płatność pobieramy z Twoje karty kredytowej, której numer podajesz nam przy pierwszej rejestracji. Po każdej przejażdżce wyślemy Ci informację z czasem przejazdu i kwotą należności. Stawiamy na Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

 • Na jak długo mogę jednorazowo wypożyczyć rower?

  3 dni lub 72 godziny. Możesz zabrać go na weekendową wyprawę i cieszyć się nim od piątku do poniedziałku. Pamiętaj, że inni, że inni też chcą z niego skorzystać!
  Jeśli przekroczysz 72 godziny wypożyczenia, będziemy zmuszeni obciążyć Cię podwyższoną stawką dobową 190 PLN i poprosimy Cię o zwrot roweru do stacji.

 • Co jeśli rower zostanie uszkodzony?

  Jeżeli zauważysz usterkę przed jazdą, postępuj zgodnie z instrukcją zgłoszenia usterki www. Jeśli rower ulegnie uszkodzeniu w trakcie jazdy, zgłoś to naszej obsłudze klienta. Zajmujemy się serwisowaniem rowerów, gdy tylko wrócą do stacji. Dzięki Twojej czujności szybko usuniemy problemy i będziesz mógł ponownie cieszyć się bezproblemową jazdą.

 • Co jeśli ktoś ukradnie mi rower?

  Wybraliśmy dla Ciebie rower marki Strida, który bez problemu wszędzie zabierzesz ze sobą, minimalizując ryzyko kradzieży. Jeśli jednak zdarzy się wypadek, że zostanie Ci on skradziony najszybciej, jak to możliwe zgłoś kradzież na Policję oraz skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Wspólnie podejmiemy kolejne kroki. Jeżeli zawsze dbasz o odpowiedni sposób zabezpieczenia roweru, nie ma powodów do niepokoju.

 • Administruję budynkiem i nie jestem pewna czy Wasz pomysł spodoba się moim najemcom

  Skontaktuj się z nami, a przygotujemy stację próbną. Po co się domyślać, skoro można przetestować #przesiadkę!

 • Co mam zrobić z rowerem jeśli chciałbym pojechać nim na spotkanie służbowe?

  Złóż rower i wejdź z nim do biura klienta. Wrażenie jakie zrobisz na zebranych: niezapomniane :-).